Alpok-Adria Kupa nemzetközi verseny, 2015.03.28.29. Verona Olimpiai Aréna

03.28. Szombat Tegnap este érkezett a csapat Veronába az Alpok-Adria Kupa verseny sorozat első állomására. A BMX cross válogatott keret a versenyt megelőzően Rivignanoban edzőtáborozott. Tulajdonképpen verseny előtti állapotról beszélhetnénk, de az utánpótlás válogatott keret télen a szlovákiai Senkvicében több alkalommal is teremben készült és formában volt, ami később az eredményeken meg is látszott.

Déltől volt regisztráció a veronai BMX olimpiai központban, amely a hozzánk legközelebb lévő legkorszerűbb BMX pálya. A regisztrációt követően 13:00-től 15:00-ig volt lehetőség a versenyzőknek begyakorolni a pályát. Az edzések két csoportban zajlottak, egyik csoportban a 12 év alattiak, a másik csoportban pedig a 13 év felettiek.

A verseny 15:15-kor kezdődött. Az Alpok-Adria Kupa első fordulóján 190 versenyző vett részt, 7 országból (Franciaország, Csehország, Ausztria, Szlovénia, Németország, Olaszország, Magyarország).

Mindannyian nagyon jól versenyeztek, megpróbálták magukból kihozni a legtöbbet. Herczeg Sándornak és Pichler Igornak nem jött jól, hogy nem mehettek SPD pedállal, de ez csak az olasz versenyekre vonatkozik.

Az utánpótlás versenyzőkön látszott a téli felkészülés és a rivignanoi edzőtáborban eltöltött egy hét edzésmunka. Akadályokat kezdik finoman teljesíteni és erőteljesen kerékpároznak.

A 8 év alatti korosztály versenyzőinek teljesítménye meghatározó lehet a BMX utánpótlásnak.

Szoboszlai Patriknak és Vincze Gergelynek jól ment a rajt és az első egyenes, ami az előző években nagy hátrány volt az olasz válogatott versenyzőkhöz mérve. Már az első ugratónál versenyben voltak a továbbjutó helyekért.

A Magyar versenyzők kitűnően szerepeltek, két döntős helyezést is sikerült elérni az erős mezőnyben.