BMX Cross világbajnokság Baku (Azerbajdzsán) Napló 9.

2018.06.09. Szombat Még tegnap este kaptam egy levelet a UCI versenytitkártól, hogy a tegnap esti versenyzői megbeszélés a 8, vagy 5 méteres rajtdombot használatát illetően, ma 14.45-kor folytatódik. A tanácskozáson a versenyzők egyöntetűen a 8 méteres domb és a pro szakasz használata mellett döntöttek, annál is inkább, mert ma már nem fújt olyan erősen a szél. 15.30-kor a verseny előtti edzést a junior fiúk kezdték, majd a lányok együtt, és az elite férfiak.

18.10-kor hivatalosan is kezdetét vette a BMX Cross világbajnokság utolsó napja. Sorban zajlottak a futamok és az igazat megvallva sok volt a baleset. Tulajdonképpen a pálya nem tűnik annyira nehéznek, mégis, ha kiesett valaki a ritmusból, akkor „büntetett”. Többekkel is ez történt. Bujáki a tízedik futamban állt rajthoz. Harmadik-negyedik helyen volt a rajtot követően és ötödik helyen haladt át a célvonalon. A második futamban az utolsó szakaszon a második helyen tekert és a végső akadályba belepattant a hátsókerék. Hatalmasat esett és Bujáki átrepült a célvonalon a kerékpár viszont nem. A telepített korházba mentünk, ahol felületesen megvizsgálták. Csuklója és a bokája sérült. Jeget és fájdalom csillapítót kapott és természetesen szóba sem kerülhetett a harmadik futam.

A döntők következtek, ahol az elite kategóriában Sylvian Andre végzett az első helyen.