BMX Európa bajnokság Pardubice (Csehország) 2013. 04.28. vasárnap

Tegnap este a verseny után a pálya közvetlen szomszédságában lévő szállodában volt egy országos csapatvezetői megbeszélésünk. Téma a világbajnokságon való elite, junior versenyzői létszámbővítés, melyet drasztikusan csökkentett a nemzetközi kerékpáros szövetség. A találkozót tulajdonképpen én kezdeményeztem, nevezésnél találkoztam Ilija Kesiccel az Európai BMX Szövetség elnökével és az Európai Kerékpáros Szövetség főtitkárával és kértem, hogy az Európai országok tegyenek valamit ennek érdekében. Egy közös nyilatkozat készül, melyet Weiterstadban írnak alá. Persze ismerve a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség hozzáállását sok minden nem fog változni.

Jelentősen lehűlt a levegő péntekhez, illetve szombathoz képest. Szerencsére csak minimális csapadékesett és nem fújt a szél. Bíztam abban, hogy a tegnapi napnál jobban teljesítenek majd a Magyar versenyzők. A challenge kategóriában Fulai Csongor és Kelemen Botond volt érdekelt. A selejtező futamokon nem jutottak tovább. Az elite kategóriában Bujáki Bence 6, 7, 6, Szoboszlai Patrik 7, 7, 7. a junior kategóriában Lázár Mihály 3, 6, 5. helyezéssel búcsúzott a selejtező futamoktól. Alapvetően lényegesen többet vártam a versenyzőktől, különösen Lázár Misitől. A februári edzőtábor alakalmával Ő nagyon jó erőben volt. A kerékpáros mozgása ugyan kicsit darabos volt, de ez februárban normális, azt hiszem. Bujáki Bence nagyon jó formában volt és sajnálom, hogy nem jutott tovább. A 2013-as évben anyagiak hiányában ezzel teljes mértékben kimerültünk. A rengeteg téli edzés és felkészülés mind hiába!?