Szingapúri napló 4/1.

08.19. Csütörtök

Negyeddöntők következtek. Zsófi az első csoportba került, Patrik a harmadikba. Reális volt Zsófi negyedik helye, amennyiben nem hibázik. Patrik erős csoportot fogott ki.

Zsófi mindhárom futamban negyedikként ért célba, s ezzel a középdöntőbe került. A középdöntők is három futamból álltak. Ügyesen versenyzett, a döntőbe kerülésre nem volt esélye. Szerintem mindent megtett, ami tőle telhető.

Patrik az első selejtező futamban beleakadt az előtte elcsúszó cseh versenyzőbe, hatodikként ért célba. Zsófi továbbra is tartotta a többi futamokban a negyedik helyét, s ezzel tovább került a középdöntőbe. Patrik a másodikban ötödik, a harmadikban negyedik helyen ért célba, kiesett. A rajtjai jobbak voltak, mint az időmérőn, viszont az indítódomb aljáig kapott egy keréknyi hátrányt, mely az első szakasz végéig egy bringányira nőtt. Üresben tekert az első egyenesben, kicsi volt az áttétel, szerintem, de ezt korábban mondtam neki.

A fiuk döntőjében a holland vezetett a harmadik szakaszra ráfordító kanyarig. Együtt jöttek ki a kolumbiaival, de a harmadik szakasz bonyolult akadály kombinációjának egyik akadályát túlugrotta. Ez a kicsi megingás elég volt a kolumbiainak, hogy kihasználja.

Tulajdonképpen mindkét magyar jól versenyzett, de ilyen a BMX, nem lehet hibázni nincs idő kijavítani.

Verseny után még összepakoltunk a konténerbe és előkészítettük az országúti bringákat a szállításra. Holnap elvileg nincs semmi dolgunk, de azért a kikötőnél (forma 1-es pálya helyszíne) találkozunk, ahol terv szerint megmártózunk a világ legmagasabb úszómedencéjében, potom 20 dolláért.

Eredmények:

lányok: 1. Perez Mayara brazil, 2. Dellar Kristen ausztrál, 3. Hereijgers Maarije Holland, Kéri Zsófia 15.

fiuk: 1. Coendo David kolumbia, 2. van Gendt Twan hollandia, 3. Laustsen Niklas dánia, Szoboszlai Patrik 20.